شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ فارسي|Italian
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
اصفهان
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور اکبر قولی؛ رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در ایتالیا برگزار گردید:

نشست رونمایی کتاب ""گذر از میان ایران: شهرها، معماری، چشم انداز ها"

در این نشست که مدیریت آن را Roberto Cherubini نماینده بخش روابط بین الملل دپارتمان معماری و طرح دانشگاه Sapienza بر عهده داشت؛ علاوه بر Alessandra De Cesaris؛ Giorgio Di Giorgio و Laura Valeria Ferretti مؤلفین کتاب و ناشر؛ اکبر قولی رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در ایتالیا؛ Luca Ribichini نائب رئیس دانشکده معماری دانشگاه Sapienza؛ Mario Casari استاد مؤسسه ایتالیایی مطالعات شرق شناسی دانشگاه Sapienza؛ Fiammetta Cucurnia از روزنامه   La repubblicaو Susana Pasquali استاد تاریخ معماری دانشکده معماری دانشگاه Sapienza نیز حضور داشته و برای حضار پرشمار این نشست به ایراد سخن پرداختند.

اکیر قولی؛ رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در ایتالیا یکی از سخنرانان این نشست بود طی سخنانی بیان داشت: " بخش اعظم محتوای کتابی که امروز در این نشست از آن رونمایی می گردد، در جریان سفرهای مؤلفین آن به ج.ا.ایران گردآوری گردیده است. این سفرها خود در جریان همکاری های بین دانشگاهی ای صورت پذیرفته که رایزنی فرهنگی نیز در هماهنگی و پیگیری آن ها مشارکت داشته و اینک، با مشاهده چنین نتیجه پرباری، از این مشارکت خرسند است. انتشار کتاب حاضر، پس از انتشار کتاب دوزبانه فارسی – ایتالیایی (ایران، مسیرها، کاروانسرها) با مشارکت رایزنی فرهنگی؛ از همین گروه مؤلفین و بر مبنای همان تفاهم نامه های بین دانشگاهی، گویای روند مولدی است که ضمن ابراز خرسندی، برای همکاری های آتی جهت ارتقاء آن اعلام آمادگی می نماییم. فراسوی پرسش و پاسخ های تخصصی جامعه علمی؛ گردشگران ایتالیایی که به ایران سفر نموده و رشد روز افزون دارند نیز برای افزودن بر غنای فرهنگی سفر خود مطالباتی از جامعه علمی دارند و جامعه ایتالیا در معنای اعم کلمه که از یک سو با پرسش از واقعیت ایران امروز مواجه است و از سوی دیگر با تحریفات رسانه ای گسترده در این خصوص نیز، از جامعه علمی مطالباتی دارد. امید است همکاری های بین دانشگاهی؛ یا تحقیقات مشترک ایرانی ایتالیایی آتی، چنان که شایسته هر تحقیق اصیل است، به طرح پرسش ها و پاسخ های نوینی بینجامد که در خصوص آن مطالبه گسترده ای نیز وجود دارد و در حوزه بحث ما و در برهه حاضر، به واقعیت ایران معاصر راجع است".

"گذر از میان ایران: شهرها؛ معماری؛ چشم انداز ها" تألیف مشترک Alessandra De Cesaris؛ Giorgio Di Giorgio و Laura Valeria Ferretti اساتید برجسته معماری دانشکده معماری دانشگاه sapienza شهر رم می باشد که توسط انتشارات  Manfredi در قالب 317 صفحه مصور در سال 2017 م. انتشار یافته و باقیمت 25 یورو روانه بازار نشر ایتالیایی زبان گردیده است. این کتاب در برگیرنده مطالعات و مشاهدات سفر مؤلفین است که در جریان همکاری های بین دانشگاهی ایران و ایتالیا گردآوری گردیده و با رویکردی معمارانه از رهگذر ارائه تصویر، طرح؛ نقشه و... به معرفی شهرها و چشم اندازهای ایران می پردازد. گروه مؤلفین این کتاب پیش از این، کتاب مصور دو زبانه فارسی – ایتالیایی "ایران، شهرها، مسیرها، کاروانسراها" را نیز با مشارکت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در ایتالیا به علاقه مندان فرهنگ و تمدن ایران اسلامی عرضه نموده بود.


١٩:٤٦ - 1396/09/10    /    شماره : ٦٩٢٤٦٠    /    تعداد نمایش : ١١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
آدرس فیس بوک رایزنی فرهنگی

اینستاگرام  رایزنی فرهنگی

کانال تلگرام رایزنی

سفارت جمهوری اسلامی ایران - رم

صفحه رایزنی فرهنگی در یوتیوب

گزارش های تصویری حمید معصومی نژاد در فیسبوک

ايرانيان خارج از کشور

واحد مرکزی خبر

پرتال ایران

زبان فارسي

فارسي بياموزيم

مؤسسه اسلامي امام مهدي (عج)
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 733240
Visitorsofday : 185
Visitorsofpage : 1410873
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 2.0313

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت